digitális fejlesztési központ

Leltározó drón és robotkutya a 8. Kísérletbazáron

A Mobilis Interaktív Élményközpont 2024. április 26-án, nyolcadik alkalommal rendezte meg a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvényét, a Kísérletbazárt.

Az eseményen kiállítóként a Digitális Fejlesztési Központ (DDC) kollégái is részt vettek. A Kísérletbazáron az érdeklődő általános és a középiskolás diákok ízelítőt kaphattak arról, hogy mit lehet tanulni a Széchenyi István Egyetemen, és hogy mivel foglalkoznak a holnap mérnökei. A versenyen részt vevő 3 fős diákcsapatok bemutatták azokat a kísérleti, műszaki projektjeiket, amelyeken az idei tanévben dolgoztak.

A DDC standján a saját fejlesztésű, önálló feladatvégrehajtásra képes leltározó drónt lehetett megtekinteni működés közben. A résztvevők a DDC rendezvények hűséges standőrzőjével, a robotkutyával is találkozhattak.

digitális fejlesztési központ
Ez is érdekelhet