e-sport oktatás – edzés – verseny

E-sport szakosztály

A Széchenyi István Egyetem Sportegyesületének (SZESE) keretein belül 2019-ben jött létre az E-sport szakosztály, a Digitális Fejlesztési Központ informatikai és IKT szakmai támogatásával. A szakosztály 2023 januárjától három, egymás mellett elhelyezkedő, high-tech eszközökkel felszerelt teremben tartja e-sport edzéseit, az egyetem campusán. Az e-sport versenyekre felkészítés, az e-sport oktatás mellett a szimulátorok, technikai eszközök fejlesztése, illetve a streaming, tartalomgyártás is fontos része a tevékenységportfóliónak. Az szakosztály számos tematikus eseményt, rendezvényt szervez a kisebb házi tornáktól, klasszikus LAN Party-któl a teljes sportcsarnokot megtöltő e-sport eseményekig (pl. PlayIT).

digitális fejlesztési központ
  • E-sport edzések- és versenyek

• Amatőr e-sport (casual gaming)

• E-sport oktatás

• E-sport versenyek szervezése

• Streaming és tartalomgyártás

közösségi platform – versenycsapatok – e-sport események

E-sport közösség

A szakosztály egy olyan közösségi platform, ahol a Széchenyi István Egyetem aktív hallgatói, alumnusai, az e-sport iránt lelkesedő játékosok találkozhatnak, fejlődhetnek és versenyezhetnek. A közösség tagjai nemzetközi és országos versenyeken szerepelnek, öregbítve az Egyetem hírnevét, olyan népszerű játékokban, mint a különböző autószimulátorok, League of Legends, CS 2, Valorant, Rocket League, EAFC. Az e-sport szakosztály a versenycsapatok felkészítésével, menedzselésével és e-sport események szervezésével is foglalkozik. Az érdeklődők, az amatőr e-sportolók részére lehetőséget biztosít az e-sport legmodernebb eszközökön való kipróbálására, gyakorlására.

csatlakozz

Várunk Téged is

Legyen szó profikról vagy kezdőkről, az E-sport szakosztály mindig nyitott az új tagok és érdeklődők előtt, akik szívesen csatlakoznának ehhez az élénk és versenyorientált közösséghez.

digitális fejlesztési központ